Ondřej Moravec

Biatlon

Český reprezentant v biatlonu, pravidelný účastník světového poháru a olympijských her…

Ondřej Moravec (* 9. června 1984, Ústí nad Orlicí) je český reprezentant v biatlonu, pravidelný účastník světového poháru, mistrovství světa a olympijských her. Je trojnásobným olympijským medailistou ze ZOH 2014 v ruském Soči, kde získal dvě stříbra (ve stíhacím závodě a ve smíšené štafetě) a jeden bronz (v závodě s hromadným startem).

Vyrůstal v Letohradu podobně jako jeho kolega  Michal Šlesingr.

V 10 letech prodělal Perthesovu chorobu, která na jeho zdraví nezanechala vážnější následky. Tehdy mu doktoři řekli, že na profesionální sport může zapomenout. On se i přesto stal světovým biatlonistou. Jeho osobním trenérem byl několik let Vlastimil Vávra. V současnosti ho vede reprezentační trenér Ondřej Rybář. V roce 2013 se oženil s dlouholetou přítelkyní Veronikou. Na začátku roku 2016 se jim narodila dcera Rozálie.

moravec-banner2

Začátek sportovní kariéry v letech 2002-2006.

Poprvé na sebe média upozornil v olympijské sezóně 2005-06, kdy se svými výkony ve světovém poháru nominoval na olympijské hry v Turíně. Do té doby ho znali pouze biatlonoví nadšenci a odborníci jako talentovaného biatlonistu, několikanásobného medailistu z juniorských mistrovství světa. Do Turína odjížděl sbírat zkušenosti s přáním alespoň v jednom závodě porazit svůj velký vzor Bjørndalena. Bjørndalena sice neporazil, ale převedl velmi slibné výkony, kdy v každém závodě atakoval bodovanou třicítku.

 

Foto: Petr Slavík

prodejny

sledujte nás

FACEBOOK   /   YOUTUBE   /   INSTAGRAM

0