Tereza Huříková-Němcová

Cyklistika

Tereza Němcová je česká bikerka a silniční cyklistka – specializuje se na časovku…

Je juniorskou mistryní světa v silniční časovce i v cross-country na horských kolech. Stala se první juniorkou v cyklistické historii České republiky i Československa, která získala titul mistryně světa na silnici. V roce 2008 si vybojovala účast na olympiádě v Pekingu.

Zatím nejúspěšnější období své sportovní kariéry prožila v klubu Česká spořitelna MTB pod trenérem Jiřím Lutovským.

V současnosti závodí za Superior Team a jejím trenérem je Viktor Zapletal. Je univerzální sportovkyní – v zimě se věnuje sjezdovému i běžeckém lyžování, v rámci kondiční přípravy aerobicu a fitness, vyzkoušela i potápění. Na začátku prosince 2012 podepsala smlouvu na dva roky s týmem Specialized Racing, stala se tak týmovou kolegyní Jaroslava Kulhavého. V roce 2014 se výrazně prosadila v maratonu horských kol − v Irsku se stala mistryní Evropy a na Mistrovství světa v JAR získala bronz. V roce 2017 bude závodit v novém profesionálním týmu Symbio + BMC.

hurikova-banner3

V dětství navštěvovala mnoho zájmových kroužků – malovala, tancovala, hrála na flétnu.

Mezi jejími koníčky, vzhledem k tomu, že oba rodiče jsou tělocvikáři, nemohl chybět ani sport. Ten u ní nakonec nad ostatními zájmy zvítězil. Nejprve se věnovala především běhu na lyžích v lyžařském klubu ve Vimperku. Pak ji trenér Jiří Lutovský seznámil se závodní cyklistikou.

prodejny

sledujte nás

FACEBOOK   /   YOUTUBE   /   INSTAGRAM

0