Sportovec roku

2017

Moravskoslezký kraj každoročně oceňuje nejúspěšnější sportovce… A my byli u toho.

Stejně jako před rokem jsou v desítce tenistka Petra Kvitová, atleti Jakub Holuša a Pavel Maslák a také basketbalista Jan Veselý. V desítce jsou hned tři atleti, kteří nejen sbírali medaile, ale překonávali české rekordy jako Jakub Holuša na 1500 metrů (3:33,36 minuty) a Jan Kudlička v tyči (583 centimetrů).

Marek Novotný, horolezectví

Podařilo se mu vystoupit na Čo Oju, šestou nejvyšší hostu světa – 8 188 metrů. „Od druhého výškového tábora nahoru člověk stoupá vyloženě kolmo navrch, jsou tam nekonečné pláně, bílá poušť. Když jsem se dostal do nejvyšší pasáže na jiných osmitisícovkách, věděl jsem, kde vrchol je. To Čo Oju je obrovská ve vrcholové části. Přirovnal bych ji k hlavě vetřelce,“ řekl novojičínský horolezec.

 

Adam Lacko, motorismus

Pilot z Frenštátu pod Radhoštěm, který jezdí za tým Buggyra Racing, obhájil pozici vicemistra Evropy v okruhových závodech tahačů. Kromě toho vyhrál anketu Zlatý volant. „Byla to nejlepší sezona, jakou jsem kdy zajel. Nikdy jsem nebyl půl sezony ve vedení šampionátu,“ uvedl Lacko, který těsně prohrál s Jochenem Hahnem. A k Zlatému volantu dodal: „Je to určitě super! Není to pouze má cena, ale ocenění celého týmu. Když už to nevyšlo v Evropě, tak alespoň doma.“

sportovec-roku-banner2

Hodinky z rukou majitele Radima Němce převzal za titul “Objev roku” Václav Sivák – Thajský box. Blahopřejeme!

prodejny

sledujte nás

FACEBOOK   /   YOUTUBE   /   INSTAGRAM

0